položek
s DPH
  • Zobrazit

Dvouleté děti v předškolním vzdělávání I

2LETKód:
9788074962707EAN:
978-80-7496-270-7ISBN:
sklademDostupnost:
365  / ksCena s DPH:
Množství:
ks
Dvouleté děti v předškolním vzdělávání I

Popis: Dvouleté děti v předškolním vzdělávání I

Publikace Dvouleté děti v předškolním vzdělávání s podtitulem Od podzimu do zimy je věnována v první řadě učitelkám a ředitelkám mateřských škol, je velmi vhodným studijním materiálem pro budoucí učitelky mateřských škol, mohou ji využít nejen studenti bakalářských studijních programů Učitelství pro mateřské školy, které se připravují na práci s dvouletými dětmi v MŠ, ale i studenti středních pedagogických škol či dalších studijních oborů zaměřujících se na vzdělávání a výchovu dětí raného věku. Cenným zdrojem informací může být také pro pracovníky v zařízeních pro péči o děti do tří let, mikrojeslích, dětských skupinách, soukromých předškolních zařízeních. Inspiraci zde najdou rodiče, prarodiče i chůvy dvouletých dětí.

Díky velkému množství příkladů a praktických ukázek metodika poskytuje nabídku, jak nejen pečovat o dvouleté děti v MŠ, respektovat jejich individuální potřeby a zájmy, ale především jak si s nimi efektivně hrát tak, aby se nenásilným způsobem rozvíjely.

  • 170 stran

  • Publikace Dvouleté děti v předškolním vzdělávání je recenzována odbornicemi na předškolní vzdělávání (PhDr. Zora Syslová, Ph.D., PaedDr. Věra Jakoubková)


Pro MŠ dosud nezpracované téma, první na českém knižním trhu!
 

Metodika pomůže začínajícím učitelkám mateřské školy zorientovat se v aktuálních otázkách předškolního vzdělávání, konkrétně v oblasti vytvoření optimálních podmínek pro vzdělávání dvouletých dětí v mateřské škole. Zkušeným učitelkám mateřských škol osvěží a rozšíří jejich dříve získané vědomosti z předškolní pedagogiky a vývojové psychologie v oblasti raného dětství. Ředitelky mateřských škol metodika podpoří v rozhodování, zda a za jakých podmínek lze rozšířit vzdělávání v dané mateřské škole pro dvouleté děti. Konkrétně se jedná v prvé řadě o vyjasnění mantinelů se zřizovatelem v otázce přijímání dvouletých dětí do mateřské školy a vytvoření adekvátních podmínek pro jejich zařazení do vzdělávacího procesu v mateřské škole, následně promýšlení optimální adaptace dvouletých dětí v MŠ, zajištění péče, výchovy, vzdělávání i spolupráce s rodiči a odborníky.

 

Publikaci pro Vás napsaly:

  • PhDr. Jana Kropáčková, Ph.D.

Pracuje jako odborná asistentka na katedře primární pedagogiky PedF UK. Odborně se zaměřuje na téma raného dětství, výchovy předškolního dítěte v rodině, problematiku návaznosti preprimárního a primárního vzdělávání. Pracovala také jako učitelka MŠ a je vedoucí pedagogických praxí studentů bakalářského studia Učitelství pro mateřské školy.

  • Mgr. Hana Splavcová

Pracovala jako dětská sestra v jeslích, později jako vedoucí jeslí. Vystudovala pedagogiku předškolního věku se specializací na studium raného dětství. V současné době pracuje jako odborný garant předškolního vzdělávání v NÚV a zároveň působí jako lektorka dalšího vzdělávání pro učitelky mateřských škol v NIDV.

 


 

Přečtěte si ukázku
 

Vývojová specifika dvouletých dětí aneb Proč jsou dvouleté děti jiné
 

Dvouleté děti v MŠ vyžadují zvýšenou pozornost učitelek, některé ještě nejsou plně samostatné a vyžadují dopomoc dospělé osoby. Období mezi druhým a třetím rokem je v životě dítěte velmi důležitým a významným obdobím, ve kterém dochází k intenzivnímu rozvoji řeči, k výraznému osamostatňování a expanznímu rozvoji motorických dovedností, především zdokonalování pohybových aktivit. Dítě projevuje touhu po poznání, objevování, manipulaci a experimentaci s předměty.

Číst dále >>

Související zboží
Ediční řada – Komplexní metodiky jednotlivých oblastí předškolního vzdělávání
 

Ediční řada – Komplexní metodiky jednotlivých oblastí předškolního vzdělávání

s DPH: 3 948 
Nejoblíbenějších publikace učitelek mateřských škol doplněných o novinku Činnosti ke svátkům a tradicím.
Dvouleté děti v předškolním vzdělávání II
 

Dvouleté děti v předškolním vzdělávání II

s DPH: 365 
Metodika pomůže učitelkám a ředitelkám mateřských škol zorientovat se v aktuálních otázkách předškolního vzdělávání, konkrétně v oblasti vytvoření optimálních podmínek pro vzdělávání dvouletých dětí v mateřské škole.
Ediční řada Dvouleté děti v předškolním vzdělávání
 

Ediční řada Dvouleté děti v předškolním vzdělávání

s DPH: 550 
Výhodný balíček dvou publikací Dvouleté děti v předškolním vzdělávání.

KATEGORIE

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Alternativní zboží
Současně nakupované
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
 
Provozovatel:
Nakladatelství Dr. Josef Raabe s.r.o.
© 2014

JavaScript musí být povolen