položek

365  / ksCena s DPH:
Množství:
Dvouleté děti v předškolním vzdělávání

Popis: Dvouleté děti v předškolním vzdělávání

Publikace Dvouleté děti v předškolním vzdělávání s podtitulem Od podzimu do zimy je věnována v první řadě učitelkám a ředitelkám mateřských škol, je velmi vhodným studijním materiálem pro budoucí učitelky mateřských škol, mohou ji využít nejen studenti bakalářských studijních programů Učitelství pro mateřské školy, ale i studenti středních pedagogických škol či dalších studijních oborů zaměřujících se na vzdělávání a výchovu dětí raného věku. Cenným zdrojem informací může být také pro pracovníky v zařízeních pro péči o děti do tří let, mikrojeslích, dětských skupinách, soukromých předškolních zařízeních. Inspiraci zde najdou rodiče, prarodiče i chůvy dvouletých. Díky velkému množství příkladů a praktických ukázek metodika poskytuje nabídku, jak nejen pečovat o dvouleté dítě, respektovat jeho individuální potřeby a zájmy, ale především jak si s ním efektivně hrát tak, aby se nenásilným způsobem rozvíjelo.

*Pro MŠ dosud nezpracované téma, první na českém knižním trhu!

• *170 stran!

• *Recenzována odbornicemi na předškolní vzdělávání (PhDr. Zora Syslová, Ph.D., PaedDr. Věra Jakoubková)

Metodika pomůže začínajícím učitelkám mateřské školy zorientovat se v aktuálních otázkách předškolního vzdělávání, konkrétně v oblasti vytvoření optimálních podmínek pro vzdělávání dvouletých dětí v mateřské škole. Zkušeným učitelkám mateřských škol osvěží a rozšíří jejich dříve získané vědomosti z předškolní pedagogiky a vývojové psychologie v oblasti raného dětství. Ředitelky mateřských škol metodika podpoří v rozhodování, zda a za jakých podmínek lze rozšířit vzdělávání v dané mateřské škole pro dvouleté děti. Konkrétně se jedná v prvé řadě o vyjasnění mantinelů se zřizovatelem v otázce přijímání dvouletých dětí do mateřské školy a vytvoření adekvátních podmínek pro jejich zařazení do vzdělávacího procesu v mateřské škole, následně promýšlení optimální adaptace dvouletých dětí, zajištění péče, výchovy, vzdělávání i spolupráce s rodiči a odborníky.

Publikaci pro Vás napsaly:

• PhDr. Jana Kropáčková, Ph.D.

Pracuje jako odborná asistentka na katedře primární pedagogiky PedF UK. Odborně se zaměřuje na téma raného dětství, výchovy předškolního dítěte v rodině, problematiku návaznosti preprimárního a primárního vzdělávání. Pracovala také jako učitelka MŠ a je vedoucí pedagogických praxí studentů bakalářského studia Učitelství pro mateřské školy.

• Mgr. Hana Splavcová

Pracovala jako dětská sestra v jeslích, později jako vedoucí jeslí. Vystudovala pedagogiku předškolního věku se specializací na studium raného dětství. V současné době pracuje jako odborný garant předškolního vzdělávání v NÚV a zároveň působí jako lektorka dalšího vzdělávání pro učitelky mateřských škol v NIDV.